Ekstremista ze strony www.taniaksiazka.pl to najnowsza książka autorstwa Remigiusza Mroza. Pisarz ma wciąż nowe pomysły i z chęcią przelewa je na papier. Efektem jego niezmożonej niczym pracy są powieści, które mogą pojawiać się na rynku z zawrotną prędkością. Jedna powieść Mroza może zostać ukończona nawet w jeden miesiąc. Jest to wyczyn, którego nie każdy potrafi osiągnąć. Nawet pisarze z większym doświadczeniem niż Remigiusz Mróz nie narzucają sobie takiego tempa. Sukces autora jest okupiony nie tylko talentem, ale także ciężką pracą.

Remigiusz Mróz i jego pisarska twórczość

Remigiusz Mróz jest już doświadczonym pisarzem. Jego kariera zaczęła się już niemalże 10 lat temu. Debiut autora miał miejsce dokładnie w 2013 roku kiedy to Mróz miał 26 lat. Był on jeszcze wtedy zajęty przez inne aktywności takie, jak kontynuowanie swoich studiów. Mróz jest bowiem nie tylko pisarzem, ale także prawnikiem, jego nauka trwała przez wiele lat, aż do uzyskania tytułu doktora nauk prawnych. Mimo, że Mróz dostąpił takiego zaszczytu, okupionego na pewno wieloma godzinami nauki oraz przezwyciężania trudności, to jednak Mróz koniec końców zdecydował się na etat pisarza. Jak pisarz sam twierdzi potrafi pisać nawet 7 dni w tygodniu, a jego zdaniem kluczem do sukcesu jest pozwolenie historii samej płynąć. Mróz nie cierpi raczej na brak weny twórczej, a jego najnowszy twór jakim jest “Ekstremista” ma premierę już wkrótce. Książka stanowi kontynuację serii Gerardem Edlingiem. To już trzeci tom.

Co wydarzy się w powieści “Ekstremista”?


Powieść “Ekstremista” jest kolejną częścią z serii o Gerardzie Edlingu. Została ona zapoczątkowana przez książką “Behawiorysta”, która szybko zyskała dużą sławę, a kolejne części stały się już wtedy tylko kwestią czasu. Tom drugi “Iluzjonista” został opublikowany w 2019 roku, a historia, którą przedstawił Remigiusz Mróz mogła przyprawić o gęsią skórkę. Na wolności okazało się, że dalej pozostaje seryjny morderca, który mimo, że zostawia za sobą wyraźne ślady to jednak pozostaje nieuchwytny. Słowo “Iluzjonista” zostało nadane sprawcy za sprawą tego, że wypala on swoim ofiarom znamię. Po wielu latach bierności sprawca wraca i zaczyna działać ze zdwojonym zapałem. Poszukiwania trwają jednak nie dają one żadnych owoców. Na ratunek będzie musiał przyjść Edling, który jak wiadomo służy już nie pełni. Kolejna część “Ekstremista” jest historią, w której Edling będzie musiał się zmierzyć z zaginięciem pewnej opolskiej nastolatki. Czy były prokurator da sobie rady?