Seria książek z Gerardem Edlingiem to wyjątkowy cykl, który w tym roku doczekał się kolejnej części. Trzeci tom napisany przez Remigiusza Mroza będzie jak zwykle opowiadał o Edlingu, ale nie tylko. W książce pojawi się zupełni nowa, istotna postać, która będzie poniekąd towarzyszyć Edlingowi podczas rozwiązywania całej sprawy. Trzecia część serii nosi tytuł “Ekstremista” (https://www.taniaksiazka.pl/ekstremista-remigiusz-mroz-p-1527472.html) i jest pozycją premierową, która ukaże się już w maju 2021 roku. Co stanie się z Edlingiem?

“Ekstremista” – kim będą nowi bohaterowie?

Książka “Ekstremista” przyniesie ze sobą nie tylko masę nowych wrażeń związanych z Gerardem Edlingiem, ale także pojawią się nowe postacie. O kim tutaj mowa? Nowa bohaterka będzie kobietą. Mimo, że nie będzie ona taka jak Edling to jednak upartości oraz ambicji jej nie brak podobnie jak Edlingowi. Kobieta jest z zawodu dziennikarką i nazywa się Małgorzata Rosa. Jest ona przejęta sprawą, która miała miejsce niedawno w Opolu. Zaginęła dziewczyna, a słuch po niej zaginął. Nastolatka jest uczennicą szkoły średniej i powinna w tym roku pisać maturę. Jednak możliwe, że te plany nie dojdą do skutku. Maturzystka zaginęła i nie sposób jej znaleźć. Dziewczyna rzekomo mówiła rodzicom, że ucieknie z domu, ale to nie wyjaśnia co dzieje się z nią teraz. Jest ona pozostawione sama sobie. Małgorzata Rosa jest na tyle zainteresowana sprawą, że postanawia się zaangażować, by znaleźć dziewczynę. Nie ma jednak wielkiej pomocy z niczyjej strony. Za wskazówkę służy jej karta tarota, a poszlaka prowadzi do Gerarda Edlinga. Czy nowa bohaterka książki “Ekstremista” Remigiusza Mroza będzie wystarczająco zdeterminowana, by poradzić sobie z tą sprawą.

Remigiusz Mróz – pisarz, ale nie tylko


Remigiusz Mróz jest znany obecnie bardzo dobrze jako pisarz jednak nie zawsze tak było. Gdyby nie nieoczekiwana zmiana planów pisarza możliwe, że dzisiaj byłby on lepiej znany jako prawnik. Mróz przez wiele lat kształcił się bowiem jako prawnik, a robił to nie w rodzinnym Opolu, ale raczej w ogromnej stolicy. Uniwersytet Warszawski jest alma mater pisarza. Prawnik zdobył tam nie tylko licencjat, ale także inne stopnie naukowe, w tym tytuł doktora nauk prawniczych. Warto również wspomnieć o tym, że pisarz zaczął pisać jeszcze w trakcie swojej nauki. Debiut psiarza miał miejsce kiedy ten miał 26 lat. Obecnie ma już ponad 30, ale jak sam twierdzi wyboru kariery nie żałuje. Remigiusz Mróz pisze kolejne książki, a najnowsze dzieło pisarza to powieść “Ekstremista” z Gerardem Edlingiem w roli głównej.